Home » Faste aktiviteter

Faste aktiviteter

UGEPROGRAM FOR SØLLESTED OG OMEGN

Alle dage kl. 06.00 – 22.00 adgang til træningscentret i Højrebyhallen – Tilmelding via www.fitness-søllested.dk

Alle dage kl. 06.00 – 22.00 mulighed for booking af squashbanen via www.squashlolland.dk

 

Mandag

Kl. 10.00 – 11.30 Rygtræning/ genoptræning, styrke og vedligeholdelse i Højrebyhallen – Tilmelding via www.fitness-søllested.dk

Kl. 16.00 – 21.00 Badminton i Højrebyhallen – Kontakt Anne-Lise Ibsen for booking af baner på 29 36 21 59.

Kl. 18.00 Fodbold Dame Senior, Bøgevej 3 – Bare mød op!

 

Tirsdag

Kl. 16.00 – 17.00 Puslingegymnastik (3-5 år) i Højrebyhallen – Tilmelding via www.søllestedgym.dk

Kl. 17.00 – 17.45 Mor/far/barngymnastik (0-3 år) i Højrebyhallen – Tilmelding via www.søllestedgym.dk

Kl. 17.15 – 18.15 Indoor Cycling (Spinning) – Kontakt Anne Louise på 21 36 15 43/Brian på 21 39 49 75.

Kl. 18.00 Fodbold Herre Senior, Bøgevej 3 – Bare mød op!

Kl. 18.45 – 19.45 Indoor Cycling (Spinning) – Kontakt Anne Louise på 21361543 Brian på 21394975.

Kl. 19.00 – 21.00: Syng med Højrebykoret i øvelokalet på Søllested Skole – Bare mød op!

Kl. 19.00 Opstart af Petanque på banerne ved Langsøgårdvej, bare mød op!

Kl. 20.15 – 21.15 Indoor Cycling (Spinning) – Kontakt Anne Louise på 21 36 15 43 Brian på 21 39 49 75.

 

Onsdag

Kl. 9.00-12.00 Strikkeklub i Højrebyhallens cafeteria – Bare mød op!

Kl. 15.00-16.00 Sund og glad motion i Højrebyhallen – Tilmelding via www.søllestedgym.dk

Kl. 16.30 – 17.45 Spring og parkour mini (8-11 år) i Højrebyhallen – Tilmelding via www.søllestedgym.dk

Kl. 17.45 – 19.00 Parkour Junior Stars (12 år +) i Højrebyhallen – Tilmelding via www.søllestedgym.dk

Kl. 18.00 Fodbold Dame Senior, Bøgevej 3 – Bare mød op!

Kl. 18.30 – 19.30 Indoor Cycling (Spinning) – Kontakt Anne Louise på 21 36 15 43 Brian på 21 39 49 75.

Kl. 19.00 – 20.00 Fitnessdans og styrke M/K i Højrebyhallen – Tilmelding via www.søllestedgym.dk

 

Torsdag

Kl. 10.00 – 12.00 Krolf, Anlægget – Bare mød op kl. 9.45, hvor der trækkes lod om holdene!

Kl. 16.00 – 17.00 Spring og parkour, micro (5-7 år) i Højrebyhallen – Tilmelding via www.søllestedgym.dk

Kl. 16.00 Fodbold Ungdom, Bøgevej 3 – Bare mød op!

Kl. 17.00 – 18.30 Spring mix (8 år +) i Højrebyhallen – Tilmelding via www.søllestedgym.dk

Kl. 18.00 Fodbold Herre Senior, Bøgevej 3 – Bare mød op!

Kl. 18.30  -20.30 Badminton i Højrebyhallen – Kontakt Anne-Lise Ibsen for booking af baner på 29 36 21 59.

Kl. 20.30 – 21.30 Motion, styrke og cirkeltræning M/K i Højrebyhallen – Tilmelding via www.søllestedgym.dk

 

Fredag

Kl. 12.30 – 13.30 Rygtræning/ genoptræning, styrke og vedligeholdelse i Højrebyhallen – Tilmelding via www.fitness-søllested.dk

Kl. 18.00 – 20.00 Badminton i Højrebyhallen – Kontakt Anne-Lise Ibsen for booking af baner på 29 36 21 59.

 

Lørdag

Der er jævnligt Indoor Cycling (Spinning) lørdag morgen – hold øje med gruppen ‘Fitness Søllested‘ på Facebook

 

Søndag

Kl. 10.00 – 13.00 I ULIGE UGER Spejder i Søllestedgårdsskoven, Søllestedgårdvej (lige overfor vandværket) – Bare mød op!

Kl. 11.00 Højmesse enten i Søllested, Gurreby eller Skovlænge Kirke, besøg www.sogn.dk for at se i hvilken kirke.

Kl. 13.30 – 17.00 Bowls i Højrebyhallen – Bare mød op!

Kl. 14.00 – 16.00 Krolf i Anlægget – Bare mød op kl. 13.45 – der trækkes lod om holdene.

 

ÆNDRINGER KAN FOREKOMME